sobota, 10 listopada 2018

PIĘKNE EKSPERYMENTALNE AWOKADO

 Awokado to taki "starter pack" domowe egzotyczne rośliny. Każdy je zna, o nim słyszał albo nawet uprawia. Bardzo polecam uprawę awokado z wielu powodów.
Po pierwsze, awokado jest łatwo dostępne.  Mamy w Polsce dobrze rozwinięty rynek owoców egzotycznych, gdzie awokado zajmuje ważne miejsce. Dla wielu z nas ten owoc stał się niezbędnym składnikiem wielu posiłków. Świeże nasiona można łatwo dostać.

Awokado szybko rośnie. Może długo kiełkuje, ale gdy już ruszy, to rośnie naprawdę intensywnie i w dobrych warunkach może naprawdę bardzo szybko osiągnąć duże rozmiary. 

Awokado jest bardzo dekoracyjne i egzotyczne. Można pozazdrościć tak efektownego drzewka w salonie :)
Przedstawiam dzisiaj konkretną roślinę. Napisałem o niej post, gdy poparzyło ją słońce. Jest to roślina-eksperyment. Pozwoliłem sobie trochę się nią pobawić, jako że dużo mam smaczliwek. Dla porównania, w tym poście widoczne jest jej zdjęcie ze stycznia 2017 roku. Znajduje się po prawej na głównym zdjęciu. 
Eksperyment polegał na posadzeniu jej w dużej na jej ówczesny rozmiar doniczce, w wystawieniu jej na dwór, podczas gdy reszta roślin była w domu i na podcięciu stożka wzrostu, tak aby się rozkrzewiła. Na początku efekty były mizerne, lecz dziś jest to bez wątpienia jedna z moich piękniejszych, silniejszych i inaczej wyglądających roślin. Wygląda naprawdę jak spolszczony egzotyk ponieważ temperatura, wiatr i słońce sprawiły, że ma grube i mięsiste liście, które rosną bardzo gęsto.
Już kiedyś pisałem o tym, czy warto hodować rośliny na zewnątrz, więc nie zamierzam się ponownie na ten temat rozpisywać :) Podsuwam link.

 Chętnie zobaczyłbym zdjęcia waszych roślin :)

miłego tygodnia i świętowania jutrzejszego stulecia odzyskania niepodległości!

Cyprian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LOSOWY POST: