środa, 1 lutego 2017

SMOK SIĘ ROZKRZEWIA


Tak! Wreszcie coś się dzieje w pojemniku z pitają, czyli po łacinie Hylocereus undatus. Jest to smoczy owoc, o którym już pisałem w oddzielnym poście. Ten z kolei jest po to, aby Wam pokazać jakie zmiany zachodzą w tym kaktusie. 
Mój największy "smoczy kaktus" właśnie się rozkrzewia. Bardzo się z tego faktu cieszę, ponieważ to znaczy, że już się rozwija na poważnie! Drugą zmianą są korzenie powietrzne, które powoli wyrastają. Hylocereus undatus jest kaktusem, który się wspina i pnie po innych roślinach (w środowisku natruralnym) za pomocą tych właśnie korzeni powietrznych. Są mu one również potrzebne do pobierania wilgoci z powietrza.

Jak się mają Wasze kaktusy?

 

Follow my blog with Bloglovin

Follow my blog with Bloglovin

6 komentarzy:

 1. Super, cieszę się że malutki rośnie. Pozdrawiam ciepło:] www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, ze urosnie duzy :) Pozdrawiam :))

   Usuń
 2. Moja mama "miała rękę" do kwiatów i z nimi rozmawiała...kiedyś się oczywiście z tego śmiałam...teraz niekoniecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domyślam się, że pięknie rosły;) Osobiście traktuję roślinę jak istotę żywą.... Koty też nie mówią, ale nikt się nie śmieje z osoby mówiącej do kota :) wystarczy trochę inaczdj spojrzeć na świat :))

   Usuń
 3. Wygląda naprawdę pięknie. Kiedyś miałam przyjemność podziwiać jak smoczy owoc rośnie. Mój chłopak go zasadził ale wyglądał inaczej miał sporo "kaktusowych odnóg" i cieniutkich wąsów ale i tak wyglądał uroczo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Zazdroszczę takich przeżyć :) Mój jest jeszcze dość młody, więc nie ma tak dużo tych "kaktusowych odnóg". Hyloceureus undatus jest kaktusem pnącym, czyli w przyszłości będzie mieć dużo wąsów :) pozdrawiam!

   Usuń

LOSOWY POST: