niedziela, 15 kwietnia 2018

MASZ HIACYNTA? POSADŹ GO PONOWNIE

 Hiacynty są często skazane na przedwczesne pożegnanie - ludzie po ich przekwitnięciu najczęściej je wyrzucają na śmietnik... Istnieje jednak inna, lepsza opcja. A mianowicie ponowne posadzenie cebuli, aby kwiaty znów zakwitły.
Wiosną hiacynty dostaniemy wszędzie: w supermarketach, centrach ogrodniczych, a nawet na różnego rodzaju bazarkach. Są sprzedawane jako "rośliny jednorazowe", czyli takie, które się po prostu wyrzuca po przekwitnięciu...
Jednak te orientalne, wręcz królewskie rośliny zasługują na więcej uwagi. Ich cebula zapewnia dawkę energii co roku, z której wychodzą liście i kwiaty. 

Co zrobić?

Dwie metody - dużo zabawy i mniej zabawy. 

Pierwsza polega na odcięciu liści od cebuli, oczyszczenia jej i przetrzymywaniu w lodówce do kolejnej wiosny. Druga metoda, równie prosta polega na posadzeniu głęboko (na 2 długości cebuli) pod ziemię rośliny. W przyszłym roku czekać cię będzie miła niespodzianka w postaci pachnących kwiatów między kwietniem a majem. 

Tylko nie wyrzucaj cebul!! Jeśli nie masz ogrodu, masz cały inny wachlarz możliwości. 
Pójdź do parku lub zakop go na trawniku przydrożnym lub w pobliskim lesie ; w przyszłym roku posadź cebulę w donicy ; oddaj znajomemu lub poszukaj grupy na facebook'u typu "Schronisko dla Roślin". 

Ten post dotyczy się większości roślin cebulowych - szafirki, narcyzy, żonkile, krokusy, itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LOSOWY POST: