czwartek, 24 stycznia 2019

KURKUMA CZUJE WIOSNĘ I WYPUSZCZA PĘDY

Rośliny lubią cierpliwość. Ogrodnicy potrzebują cierpliwości, aby odnosić sukcesy na parapecie. Ale nie tylko: liczy się też nadzieja, zaufanie i w mniejszym stopniu trochę wprawy :) Ale bez cierpliwości, taka niespodzianka jak kurkuma wypuszczająca nowe pędy nie mogłaby zaistnieć!

Już kiedyś pisałem post, jak uprawiać kurkumę. 
 Jak dobrze wiemy, rośliny mają swoje cykle i często zdarza im się zrzucać nadziemne części - pędy i liście. Wtedy z rośliny nie pozostaje nic widocznego. A konkretnie pusta doniczka z ziemią. Wiele osób w takich sytuacjach się zniechęca i odrzuca na długi czas (jak nie na zawsze!) uprawę roślin. Jednak kluczem do sukcesu jest zrozumieć istotę rośliny i jej potrzebę odpoczynku. W takiej sytuacji najlepiej po prostu czekać.Ostatecznie donicy zawsze można się pozbyć, lub po prostu posadzić w niej coś innego.
Kurkuma (Curcuma longa) wypuszcza długie, cienkie pędy, z których niedługo wyrosną długie, ładne liście. Jest to roślina, która gromadzi wodę i różne składniki w kłączach, które są przez nas zbierane i jedzone. Kurkuma jest bardzo zdrowa. Można z niej przygotować smaczne napoje oraz po prostu korzystać z niej w kuchni.
 Gdy roślina podrośnie, opublikuję kolejne zdjęcia. Tymczasem zapraszam do dzielenia się zdjęciami swoich roślin :)
Cyprian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LOSOWY POST: